Alustame siis algusest! Kaunis kevad  – ees ootamas suvised seiklused ja puhkuse planeerimine – mida teha, kuhu minna. Alati on meid köitnud kõikvõimalikud kohvikute päevad üle Eesti, mis ei tähenda just, et me oleks usinad külastajad olnud, vaid pigem ennast virtuaalse maailma vahendusel tegemistega kursis hoidnud. Nii see mõte vaikselt kerkima hakkas  – teeme oma suvekoju kodukohviku ja Kift pop-up poe. Eeskujuks Keila Hoovilood ja võimaluse pakkujaks Märjamaa Folk, mille raames avatakse Märjamaal ning selle ümbruses mitmeid kodukohvikuid.

Mõeldud-tehtud! Ise ka imestasime, et meie, kes me hindame väga privaatsust ja omaette olemist Eestimaa põldude keskel, otsustasime avada oma suvekodu külastajatele.

Leidsime, et suure Eesti aegse talu rehealune on ideaalne koht kohviku ja pop up poe avamiseks. Küll aga seni igapäevaelus toimetades oli rehealune olnud kasutuses pigem kui hea panipaik, kuhu saab paigutada kõike kraami, mida “kunagi võib vaja minna”. See tähendas, et tuleb alustada suuremahuliste koristustööga, et rehealusest saaks kohvikuruum.

Justkui sai otsus vastuvõetud, et  “Jah, see aasta avame Kifti kohviku ja pop-up poe”, siis tuli elu vahele ja hakkas asju juhtuma. Vana veepump läks kärssama, mis omakorda kärsatas läbi elektrikapi. Õnneks olime kogu selle sära-ja tulemängu tunnistamiseks maal.  Kümme päeva enne kohviku avamist, lehes juba reklaam ja meil pole elektrit ega vett! Naabrinaine annab teada, et tema juba seab samme meie poole. Hoiatati, et elektritööde järjekord võib ulatuda vähemalt paar kuud.

Ootamatult aga pöördus õnn meie poole ja leidsime kohaliku kõige toredama elektriku Arvo. Tema tuli ja tegi meile väga kiiresti vinge uue elektrikapilahenduse, et aeg-ajalt käime piilumas, kas tõesti sai nii ruttu, hästi läbimõeldud ja uhke uus elektrisüsteem ehitatud! Samuti sai veepump vahetatud lausa mängleva kergusega meie oma koduse meistrimehe poolt.

Ja nüüd hakkas kohvikuruum juba looma. Õnneks on rehealune suur ja katus peakohal, kui vihma sajab. Ka menüü sai kiiresti paika ja kogu Kift kohvik hakkas ilmet võtma.
Eks meil ikka väike kartus oli, et kas meile on ikka külalisi tulemas, sest jääme suht kaugele ja omaette aga päev enne kohviku avamist hakkasime ootamatult broneeringuid saama, mis pani meie südamed juba kiiremini põksuma.

Siis avanesidki uksed – täpselt kell 12:00 olidki külalised kohal ja külaliste saabumisele ei näinud lõppu. Tulijaid oli nii lähemalt, kui kaugemalt, peresid naabertaludest, tuttavaid ja sugulasi.
Kohvikutiim töötas täispööretel, kuid ikkagi olime koguaeg ajahädas. Samuti vaatasime kahtlaselt kookide poole, et kohe-kohe on meie varud lõppemas.

Lõppkokkuvõttes oli see kõik väga tore!

Palju jutte jäi kuulmata meie talu ajalookohta, sest kohvik nõudis oma. Kui juhtud meie juttu lugema ja Sul on vanast ajast pilte või huvitavaid fakte ajaloost meie talu kohta, ole hea, võta meiega ühendust. Talu jõudis meieni paar aastakümmet tagasi olles seisnud kaua tühjana ja täiesti räämas, isegi uksi polnud enam ees ja sooviksime väga oma talu ajaloost rohkem teada.

Oleme tänulikud:

Kõikidele külastajatele – ootame teid järgmine aasta uuesti!

Märjamaa folgile, kes meie tegemisi oma Instagramis kajastas.

Märjamaa nädalalehele, kes Kifti kohviku avamisest loo avaldas.

Ja loomulikult headele sõpradele, kes ilma suurema hoiatuse ja planeerimiseta olid lihtsalt laupäeva hommikul kohal ning aitasid kogu selle kaks päeva korda saata.

Peame juba plaani, et ka järgmisel suvel kohvik ja pop-up pood avada, sest kindlasti oli see suve üks kõige toredam ja ka emotsionaalsem ettevõtmine 🙂

Ja, et mitte kõik nii roosamannaline ei kõlaks, siis väike ülevaade kaadritagusest ka:

Laupäev algas vihmaga – õue saime kohvikulauad sättida alles poole päeva pealt. Õnneks oli ülejäänud nädalavahetus suvine ja päikseline just nagu sai tellitud.

Pusisime, mis me pusisime aga kaardimasin ei hakanudki tööle.

Abikäsi jäi puudu! Pop-up pood ei saanud õigeks ajaks üles, köögis saime napilt ettevalmistused valmis. Laupäeval käisime 2 x poes, et köögipoole varusid täiendada. Menüüd uuendasime vähemalt kolm korda.

Aitäh!

Kifti laiendatud meeskond

See veebisait kasutab küpsiseid, et pakkuda sulle paremat sirvimiskogemust. Selle veebisaidi sirvimisega nõustud meie küpsiste kasutamisega.